Dita botėrore e Sindromit Down

Ftesė

Organizuar nga Down Syndrome Kosova ne bashkėpunim me klubin pėr bamirėsi nė Universitetin Amerikan nė Kosovės me daten 21 Mars, nė Teatrin Kombėtar, shėnohet dita botėrore e Sindromit Down...
mė shumė

Galeria

Mbrėmje e bamirėsisė

Kontributet / Donacionet

Down Syndrome Kosova, falėnderon pėrzemėrsisht tė gjithė donatorėt dhe mysafirėt prezent nė Mbrėmje Bamirėsie. Kontributet/Donacionet e mbledhura nė aktivitetin Mbrėmje Bamirėsie, 24 Nėntor 2011
mė shumė

Galeria

IPKO - KUMTESA PĖR MEDIA

IPKO PĖRDOR RRJETIN SOCIAL – FACEBOOK, PĖR TĖ NDIHMUAR FĖMIJĖT ME SINDROMIN DOWN

Pėr ēdo anėtarė tė ri nė faqen e saj zyrtare nė Facebook, IPKO do t'i dhurojė 10 cent pėr fėmijėt dhe shoqatėn "Down Syndrome Kosova". mė shumė

 • Kėnga

 • Eliza Hoxha & Etno Engjujt - Unė Jam Si Ti !

 • Alb:"Unė Jam Si Ti !" _ Eng. "I'm Like You"
 • Teksti - Lyrics - Eliza Hoxha & Etno Engjujt
 • Interpretimi - Interpretation - Eliza Hoxha & Etno Engjujt
 • Kompozitor - Composer - Florent Boshnjaku
 • Producent - Producer - Florent Boshnjaku
 • Down Syndrome Kosova, gjate kampanjės nacionale "Gjithėpėrfshirja-Vlerė Shoqėrore", tė mbajtur prej 17 deri 21 mars 2011 dhe nė shėnimin e Ditės Botėrore tė Personave me sindromin Down tė 5-ėn me radhė, ka lansuar kėngėn " Unė Jam Si TI", e cila i pėrkushtohet personave me sindromėn Down.
 • Klikoni kėtu pėr te dėgjuar kėngėn
 • Eliza Hoxha & Etno Engjujt - Unė Jam Si Ti !
 • Down Syndrome Kosova along it's national campaign "Inclusion- Society's Value" , held from 17th to 21st March 2011 and marking the 5th World Down Syndrome Day has launched the song "I'm Like You" dedicated to persons with Down syndrome.

Dita Botėrore e Personave me sindromėn Down 2011

Shėnimi i Ditės Botėrore tė Personave me sindromėn Down ėshtė traditė relativisht e re dhe ėshtė shėnimi i pestė (5) me radhė qė organizata Down Syndrome Kosova organizon me moton: "Gjithėpėrfėshirja-Vlerė shoqėrore" Bashkohuni me ne, nė kėtė ditė qė tė tregojmė mbėshtetjen dhe pėrkushtimin tonė, si shoqėri, ndaj komunitetit me Sindromin Down dhe t'i pranojmė ata ashtu siē janė pa asnjė lloj pėrjashtimi. Sepse, me ndihmėn dhe mbėshtetjen tonė ata mund tė bėhen anėtarė tė pėrgjegjshėm dhe kontribuues tė shoqėrisė. Shėnimi do tė mbahet ditėn e Hėne, mė datė 21 mars 2011, duke filluar nga ora 11:00 – 13:30 nė Sallėn e Madhe – Hotel Grand-Prishtine

AGJENDA
Down Syndrome Association of Kosova will receive 10 cent from every new Like on the IPKO facebook page http://www.facebook.com/IPKO.Rrethiyt

Eliza Hoxha & Etno Engjujt - Unė Jam Si Ti!

Komisioni Europian

Project name:
Advocacy for Early Intervention programme for children with disability

European Union funded project managed by the European Commission Liaison Office to Kosovo-ECLO

Ndihmo dhe ti!
Felmnderit!
Raifeisen Bank
1501090000423672
Republika e Kosoves
---------------------------------------
Procredit Bank
1110242501000152
Republika e Kosoves

DS KOSOVA

 • Rr. Kroi i Bardh Nr, 72, Dardania
 • 10000 Prishtinė
 • Republika e Kosovės
 • Kontakt:
 • Tel/Fax;
 • +381 38 545715
 • +377 44 112170
 • +377 44 185685
 • info@downsyndromekosova.org